Sayfa 1/2 12 SonSon
5 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Sevdaseli
    YÖNETİM
    Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Edirne
    Ettiği Teşekkür
    52.906
    34.713 mesaja 97.442 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    100

Standart Tutkal İşi Kasnak Nakış Nasıl Yapılır, Kasnak İşi Oda Takımı Yapılışı Tek Tek, Çok Şık Kasnak İşi Tutkallı Oda Takımı Yapılışı Resimli Anlatımlı,

TUTKAL İŞİ (KASNAK İŞİ) NASIL YAPILIR..

,

Öncelikle bu işi yapmayı düşünüyorsanız eğer gerekli olan malzemeler;
    -Çivili kasnak(gereken boy ve ebatlarda bunu da açıklayacağım az sonra)
    -Tutkal (beyaz tutkal..ben polisan natura beyaz ağaç tutkalını kullanıyorum)
    -İp(50 numara,yani bu naylon dantel ipleri var ya onların en kalını,Simli ipte olabilir..)
    -Eğer kullanmak isterseniz pul ya da boncuk
    -Organze kurdela

Gelelim kasnaklara..
    Eğer bir salon takımı yapmak isterseniz..
    -25*25 = (peçete)
    -30*50 = (sehpa)
    -30*80 = (konsol)
    -70*70 = (fiskos masası)
    -100*100 = (masa) ölçülerinde beş adet kasnağımızın olması gerekiyor..ve kasnağın dört bir köşesine birer cm.aralıklarla çivi çakılmış olması gerekiyor...
    (Bir salon takımında da 12 adet peçete,1 adet sehpa örtüsü,1 adet konsol örtüsü,1 adet fiskos masası ve 1 adet büyük masa bulunuyor..Takım 16 parçadan oluşuyor)

Ve gelelim yapım aşamalarına..Öncelikle belirteyim ki,ipin sağlam olması ve örtülerin daha güzel durması açısından ipi çift kat kullanırsak sonuçtan daha çok memnun kalırızBen iki ipi aynı anda alıp sarıyorum..

Ama iş bu kadarla bitmiyor tabi ki..bu yüzün kurumasını bekliyoruz.Kuruduktan sonra arka tarafını çevirip orayıda tutkallıyoruz....Sonra onunda kurumasını bekliyoruz..Sonra tekrar ön yüzünü çevirip tutkallıyoruz..Yani toplamda üç kere tutkallıyoruz ki sağlam olsun..Tek sefer tutkallayan var..İki seferde tutkallayan var..Ama ben hiç yapmadım..Üç kere kesinlikle çok daha sağlam oluyor..Bir de satışını yaptığım bi ürün(bir zamanlar)..Risk alamam..

İşte böyle efendim..bütün bu işlemler bittikten sonra organze kurdelayı geçirip köşeleri istediğimiz şekilde süsleyip kasnaktan keserek çıkarıyoruz..
    Bu bir model sadece,kesmeden çıkarılan kenarları boncuklu modellerde var..Fakat benim sipariş böyleydi..

2. 2 kişi Nur üyemize teşekkür etti:
    ♥ Sinemm ♥ (01-14-2013),gülşah (02-18-2013)

Sevdaseli
    YÖNETİM
    ♥ Sinemm ♥ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    AKDENİZ
    Ettiği Teşekkür
    91.715
    30.222 mesaja 75.592 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    100

Paylaşım için teşekkürler abla
    gülşah bunu beğendi

4. ♥ Sinemm ♥ üyemize teşekkür edenler:
    gülşah (02-18-2013)

Sevdaseli
    YÖNETİM
    gülşah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir
    Ettiği Teşekkür
    88.710
    15.879 mesaja 35.176 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    100

emeğine sağlık Nurum teşekkürler

Yeni Üye

Sevdaseli

samedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    3
    10 mesaja 14 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Nur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TUTKAL İŞİ (KASNAK İŞİ) NASIL YAPILIR..

,

Öncelikle bu işi yapmayı düşünüyorsanız eğer gerekli olan malzemeler;
    -Çivili kasnak(gereken boy ve ebatlarda bunu da açıklayacağım az sonra)
    -Tutkal (beyaz tutkal..ben polisan natura beyaz ağaç tutkalını kullanıyorum)
    -İp(50 numara,yani bu naylon dantel ipleri var ya onların en kalını,Simli ipte olabilir..)
    -Eğer kullanmak isterseniz pul ya da boncuk
    -Organze kurdela

Gelelim kasnaklara..
    Eğer bir salon takımı yapmak isterseniz..
    -25*25 = (peçete)
    -30*50 = (sehpa)
    -30*80 = (konsol)
    -70*70 = (fiskos masası)
    -100*100 = (masa) ölçülerinde beş adet kasnağımızın olması gerekiyor..ve kasnağın dört bir köşesine birer cm.aralıklarla çivi çakılmış olması gerekiyor...
    (Bir salon takımında da 12 adet peçete,1 adet sehpa örtüsü,1 adet konsol örtüsü,1 adet fiskos masası ve 1 adet büyük masa bulunuyor..Takım 16 parçadan oluşuyor)

Ve gelelim yapım aşamalarına..Öncelikle belirteyim ki,ipin sağlam olması ve örtülerin daha güzel durması açısından ipi çift kat kullanırsak sonuçtan daha çok memnun kalırızBen iki ipi aynı anda alıp sarıyorum..

Ama iş bu kadarla bitmiyor tabi ki..bu yüzün kurumasını bekliyoruz.Kuruduktan sonra arka tarafını çevirip orayıda tutkallıyoruz....Sonra onunda kurumasını bekliyoruz..Sonra tekrar ön yüzünü çevirip tutkallıyoruz..Yani toplamda üç kere tutkallıyoruz ki sağlam olsun..Tek sefer tutkallayan var..İki seferde tutkallayan var..Ama ben hiç yapmadım..Üç kere kesinlikle çok daha sağlam oluyor..Bir de satışını yaptığım bi ürün(bir zamanlar)..Risk alamam..

İşte böyle efendim..bütün bu işlemler bittikten sonra organze kurdelayı geçirip köşeleri istediğimiz şekilde süsleyip kasnaktan keserek çıkarıyoruz..
    Bu bir model sadece,kesmeden çıkarılan kenarları boncuklu modellerde var..Fakat benim sipariş böyleydi..

Bildiğimiz çivi tahta ile bunları yapan ellere bravo diyorum sadece.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Bu Konudaki Etiketler