Sayfa 1/2 12 SonSon
5 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Sevdaseli
    YÖNETİM
    Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Edirne
    Ettiği Teşekkür
    55.475
    35.878 mesaja 99.929 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    100

Standart firkete oyası, firkete oyası nasıl yapılır, firkete oyaları, firkete fiyonk yapımı, firkete oyası yapımı, filkete oyaları, firkete yapımı, filkete oyası, firkete oyasının yapılışı, firkete oya, firket

FİRKETE OYASININ YAPIMI

ÖNCE FİRKETENİN ELİMİZDE NASIL DURACAĞINDAN SÖZ EDEYİM. FİRKETE BİLİNDİĞİ GİBİ BİR TARAFI AÇIK DİĞER TARAFI KAPALI ESKİ DEMİR ŞİŞLERİN BENZERİ YANİ KIVRILMIŞ HALİDİR. U BİÇİMİNDEDİR.

ŞİMDİ OYAYA BAŞLARKEN FİRKETE NİN AÇIK KISMI YERE BAKACAK. EĞER YUKARI BAKARSA ; YAPTIĞIN OYA UZADIĞINDA AŞAĞI SARKAMAZ VE KAPALI UÇTA BİRİKİR OYAYI ÖREMEZ OLURSUN.

ONUN İÇİN FİRKETENİN AÇIK UCU AŞAĞIYA BAKACAK Kİ ÖRDÜĞÜN OYA BİR MÜDDET SONRA AŞAĞIYA SERBESTÇE SARKSIN.BURADA DİKKAT EDECEĞİN NOKTA KARIŞMASINI ÖNLEMEK İÇİN BÜYÜKÇE BİR ÇENGELLİ İĞNEYE OYAYI UZADIKÇA BİR TARAFINDAN GEÇİRMEK.

(EĞER BENİM BONCUK BOYAMA MASA ÖRTÜMÜN KENARINA DİKTİĞİM GİBİ İNCE SİMLİ İPLE BENZER BİR OYA ÖRMEK İSTERSEN; İPE ÖNCE PULLARI GEÇİRECEKSİN. SONRA ÖRECEKSİN 20.8.2006 TARİHİNDE EKLEMİŞTİM BOYAMA MASA ÖRTÜSÜ )

ŞİMDİ YUKARIDAKİ RESİMDE FİRKETENİN AÇIK KISMI YUKARIDA ; FAKAT UZUN OYALARDA BİRİKİM OLUP ÖREMEYECEĞİN İÇİN FİRKETEYİ AŞAĞI BAKTIRIP ŞEKİLDEKİ GİBİ İPİ BAĞLIYORSUN.VE OKLARLA GÖSTERİLEN YÖNDE FİRKETEYİ ÇEVİREREK ÖRMEYE BAŞLIYORSUN.

BU ARADA İLMEĞİ HER ALIŞINDA İPİ FİRKETENİN KARŞI KIYISINA DOLAYIP OK YÖNÜNDE DÖDÜRÜYORSUN

SONRA İLMEĞİ ALIP SAĞLAMLAŞTIRIYORSUN

BU RESİMDE YUKARIDA YAZDIĞIM GİBİ İPİ OK YE;NÜNDE FİRKETENİN KARŞI KIYISINA DOLUYORSUN.YANİ FİRKETEYİ KENDİ EKSENİ ETRAFINDA ÇEVİRİYORSUN.YALNIZ TAM TUR DEĞİL YARIM TUR DÖ;NÜYOR.

BÖYLECE OYA UZAMAYA BAŞLIYOR .(EĞER BENİM OYA GİBİ PULLU -;-ÖRECEKSEN İSTEDİĞİN ARALIKLARDA PULU İPTE ÇEKİP ÖRÜYORSUN. SONRA MESALA 5 DOLAMA YAPIYORSAN BİR DAHAKİNİ 5 DOLAMADAN SONRA ÇEKİP AYNI KIYIYA ALIYORSUN

VE UZADIKÇA AÇIK OLAN UÇ BİZİM ÖRDÜĞÜMÜ;ZDE AŞAĞIYA BAKIYORDU YA BURADAN RAHATÇA BOŞA ÇIKACAK KARIŞMASIN DİYE ÇENGELLİ İĞNEYE BİR KIYISINDAN İLMEKLERİ GEÇİR SONRA BU KIYIYA TIĞLA ZİNCİR ÇEKEREK OYAYI TAMAMLA.

Deneyimli Üye

Sevdaseli

Bulut58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    5.744
    3.488 mesaja 7.562 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    296

emeğine sağlık NUR hanım paylaşım için teşekkürler

Sevdaseli
    YÖNETİM
    ♥ Sinemm ♥ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    AKDENİZ
    Ettiği Teşekkür
    92.486
    30.712 mesaja 76.930 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    100

Paylaşım için teşekkürler abla

Sevdaseli
    YÖNETİM
    gülşah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer