4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    5.625
    7.811 mesaja 15.814 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    100

Standart Dünyanın en saçma yarışmaları, Dünyadaki Saçma Yarışmalar, İlginç Yarışmalar, Dünyada Olan Enteresan Yarışmalar, Pes Dedirten Yarışmalar, İnanılmaz Yarışmalar

Finlandiya'da yapılan ve uzun süre sıcağa dayanmayı gerektiren Dünya Sauna Şampiyonasında finalistlerden biri olan Vladimir Ladyzhenskiy öldü. Rus yarışmacının vücudundaki yanıklar yüzünden hayatını kaydettiği sanılıyor.

Bu üzücü olay; dünyada düzenlenen diğer tuhaf, saçma ve tehlikeli yarışmaları akla getiriyor.

Alev Derbent / SABAH İNTERNET
    * Kaynak: newsfeed.time.com

Dünya Sauna Şampiyonası
    Her sene Finlandiya'da düzenlenen yarışmada, yarışmacıların saunada ne kadar fazla kalabildikleri ölçülüyor. Saunadaki sıcaklığın 110 dereceye kadar çıktığı şampiyonaya bu sene 15 ülkeden 130 yarışmacı katıldı.

Sosisli Sandviç Yeme Yarışması
    Her sene Bağımsızlık Günü'nde Coney Adası'nda düzenlenen yarışmanın kuralları çok basit: 10 dakika içinde yiyebildiğiniz kadar sosisli sandviç yiyin. Bu sene Joey Chestnut, 54 adet yiyerek 10,000 dolarlık ödülü almaya hak kazandı.

Çörek tırmanışı
    İnsan çöreğe karşı! Her baharda Hong Kong'un küçük balıkçı adası Cheung Chau'da düzenlenen yarışta, katılımcılar 18 metrelik tatlı ve kutsanmış çöreklerle döşeli bir kuleyi tırmanmaya çalışıyorlar. Yarışmanın değişik bir de amacı var: 19. yüzyılda adayı kasıp kavuran bir salgın hastalıkta hayatını kaybedenlerin ruhlarını rahatlatmak... Ancak 1978'teki yarışma sırasında bambu kulelerinin yıkılması nedeniyle 100 kişi yaralanmasının ardından yarışmaya 27 sene ara verilmişti. Daha sağlam metal kuleler inşa edildikten sonra 2005 yılında yarışma tekrar düzenlenmeye başladı.

Bebek Sıçrayışı
    Katolik Yortusu'na işaret etmek için İspanya'nın Castrillo de Murcia köyü, her sene Bebek Sıçrayışı Festivali'ne ev sahipliği yapıyor. Yarışmada, şeytan kılığına girmiş yarışmacılar, koşarak bebeklerle dolu bir şiltenin üzerinden atlıyorlar. Bu garip etkinlik, sözümona çocukları hastalıktan ve kötü ruhlardan korumak için düzenleniyor. Ancak belli ki kimse "şeytan"ın ayağının kayıp bebeklerin üzerine düşmesi durumunda ne olacağını hesap etmiyor.

Dünya Eş Taşıma Şampiyonası
    Bu yarışmada erkekler eşlerini omuzlarına alıp Finlandiya'nın Sonkajarvi köyündeki kum, çimen, çakıl ve sudan oluşan 253 metrelik parkurunu geçmeye çalışıyorlar.

Redneck Oyunları
    Her Temmuzda 10,000 Güneyli, Georgia eyaletinde düzenlen Redneck Oyunları'nda düşüp kirleniyor. İlk olarak 1995'te düzenlenen oyunlar aslında 1996'daki Atlanta olimpiyatlarıyla dalga geçmek amacıyla başlamıştı. Redneck Oyunları kapsamında çekirdek tükürme, çamura atlama, ağızla domuz ayağı toplama, klozet kapağı fırlatma gibi ilginç yarışmalar düzenleniyor.

Dünya Hayali Gitar Şampiyonası
    Finlandiya'da yapılan bir yarışma daha... Bu sene 27 Ağustosta Oulu kentinde düzenlenecek şampiyonada 26 ülkenin yarışmacıları, ellerindeki hayali gitarları parlak kostümleri ve tuhaf dans figürleri eşliğinde adeta birer pandomimci gibi çalacaklar. Geçtiğimiz senenin birincisi, garip bir şekilde, gerçek bir gitar kazandı.

Balkabağı Yarışları
    Eğer batan bir gemide kalsaydınız bir balkabağı, kendinizi kurtarmak için büyük olasılıkla aklınıza gelecek son seçenek olurdu. Çünkü balkabakları ağır, kaba ve kötü kokuludur. Fakat Wisconsin-Madison Üniversitesi'ndeyseniz suda kullanılan balkabakları sonbaharı geçirmenin en güzel yoludur. 2005 yılından beri bu üniversitede dev balkabaklarının kullanıldığı bir yarış düzenleniyor. Üniversitenin yakınlarındaki Medota Gölü'nde, kayık şeklindeki balkabaklarına binen öğrenciler birbirleriyle kıyasıya bir mücadeleye giriyorlar.

Devekuşu Yarışı
    1989 yılından beri Arizona'nın Chandler kasabasında üç günlük kutlamalar halinde düzenlenen Devekuşu Festivali'nde jokeylerin üstüne bindiği devekuşları birbirleriyle yarışıyor. Genellikle de bu güçlü hayvanlar binicilerini üstlerinden atarak yarışı tek başlarına bitiriyorlar. İşin ironik bir yanı da var: festivalin sitesinde "lezzetli" devekuşu etinin reklamları yapılıyor.

LG Kısa Mesaj Şampiyonası
    LG şirketinin sponsor olduğu ve en hızlı kısa mesaj yazanın kazandığı Kısa Mesaj Şampiyonası'nda hiçbir kısaltma veya dizgi yanlışına yer yok. Bu sene 15 ve 17 Eylülde New York kentinde dördüncüsü düzenlenecek yarışmada 38 yarışmacı Ulusal Kısa Mesaj Şampiyonu unvanı için mücadele edecek. Ve tabii ki 50,000 dolarlık ödül için...
    Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.

Sevdaseli
    YÖNETİM
    Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Edirne
    Ettiği Teşekkür
    58.137
    37.182 mesaja 103.882 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    100

Barış bunlar boş kalmış diyorum gercekten manyaklara bak bebeklerin üzerinden atlıyorlar develerrrrr salaklar

3. Nur üyemize teşekkür edenler:
    Tim (02-20-2013)

Sevdaseli
    YÖNETİM
    Humanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    3.933
    1.187 mesaja 4.000 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    100

aynen nurum valla boşluktan böyle saçma oyunlar üretmişler

5. Humanist üyemize teşekkür edenler:
    Tim (02-20-2013)

Tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    5.625
    7.811 mesaja 15.814 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    100

yorumlariniz icin tesekkürler
    Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.