4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Deneyimli Üye

Sevdaseli

Diret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    32
    65 mesaja 112 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    11

Standart Kadınlara özel!!!, 82 yaşındaki Betül Mardin den kadınlara öğütler, Betül Mardin yazısı, kişisel gelişim yazıları, hayatın içinden yazılar, kadınlara öğütler, hayata dair, yaşam

82 YAŞINDAKİ BETÜL MARDİN"DEN KADINLARA ÖGÜTLER

1. Her sabah spor yapacaksın. Günaşırı filan değil evladım. Her sabah.

2. Hep çalışacaksın. Üreteceksin. Beynin meşgul olacak, hep koşturman gereken işler olacak.

3. Günceli takip edeceksin. Haber izle, dergi, kitap, gazete oku. Gündemi yakala. Her konuda kendini update et. Yeni çıkan kitapları da bil, yeni açılan lokantaları da, bu sene moda olan renkleri de.

4. Evlilik ise şart değil, kafanı takma. Gerekli de değil. Hatta şöyle söyleyeyim: One problem less! (Bir problem eksik!)

5. Çocuk meselesine gelince... Ha işte, burada akan sular duruyor. Yapabiliyorsan yap. Birini bu kadar çok sevmek, onun sorumluluğunu taşımak sadece onu değil, seni de mutlu eder. Doğurmayacaksan, evlat edin. O zaman da senin çocuğun değişen bir şey yok. Evlat edinmeyeceksen de, manevi çocuğun olsun, birini okut, geleceğini şekillendirmesine yardımcı ol.

6. Günde bir kere et ye. Mutlaka her öğün sebze ve meyve ye. Kusura bakma, ben tatlı severim. Tatlıdan uzak dur diyemeyeceğim!

7. Ölümden sonra yaşamak istiyorsan, günlük tut. O küçük notlar, hem kendi hayatının tanıklığı, hem de yarına kalan bir bilgi kaynağı. Mesele benim babam, hiç düşünmeden 60 sene boyunca her gün Ece Ajanda'sına o gün olanları yazmış. Hâlâ açıp okuyorum ve çok faydalanıyorum.

8. Olumlu olacaksın.

9. Bazı şeyleri kabul edeceksin. Bütün kadınların seni sevmesine imkân yok! Demek ki bazı kadınlara dikkat edeceksin.

10. Erkeklere gelince, aynı anda birkaçını sevmeyeceksin. Ama onların böyle bir yeteneği olduğunu bileceksin!!!
    Konu Diret tarafından (12-12-2010 Saat 01:40 PM ) değiştirilmiştir.

Sevdaseli
    YÖNETİM
    Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Edirne
    Ettiği Teşekkür
    58.510
    37.399 mesaja 104.652 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    100

10. Erkeklere gelince, aynı anda birkaçını sevmeyeceksin. Ama onların böyle bir yeteneği olduğunu bileceksin!!!

hepsi muhteşem ama burası varya hayatım tuttum ben bu hanımefendiyi süperrrrrrrr şunu demek istiyor akıllı olacak bir kadın akıllı dimdik ayakta kendini bile asillllllll

Sevdaseli
    YÖNETİM
    ♥ Sinemm ♥ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    AKDENİZ
    Ettiği Teşekkür
    96.249
    32.251 mesaja 81.152 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    100

Hepsi çok güzel paylaşım için teşekkürler canım benim..

Sevdaseli
    YÖNETİM
    Nurannur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Ettiği Teşekkür
    13.565
    3.112 mesaja 7.663 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    100

Betül Mardin'nin bu söylediklerini eksiksiz aynen uyguladığını düşünüyorum maaşallah hanımefendinin duruşunundan belli müthiş bir hakimiyet ve güçlülük akıyor Teşekkürler Betül Mardin vermiş olduğunuz tavsiyeler bildiğimiz şeyler ama siz söyleyince altın ögütler gibi geldi bana...Dilekçim seninde emeklerine sağlık çok etkilendim teşekkürler tatlım