Sayfa 1/2 12 SonSon
5 sonuçtan 1 ile 4 arası
 1. #1
  Sevdaseli
  YÖNETİM
  ♥ Sinemm ♥ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  9.October.2010
  Yer
  ✿(°‿°)✿ ✿(°‿°)✿
  Mesajlar
  83.927
  Ettiği Teşekkür
  108.051
  44.125 mesaja 112.213 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  100

  Standart Kötü Komşuya karşı dua, İstemediğin birine okunacak dua, Kötü arkadaşa okunacak dualar, Zalim insanlara karşı okunacak dualar, Prayers , Times , Verses And Hadith , Dualar , Süreler , Ayetler Ve Hadi

  • İSTEMEDİĞİN BİRİNE OKUNACAK DUA


   Kötü komşu ve kötü arkadaşı olanların zararından korunmak, kurtulmak için ve onların faydalı bir insan olmaları için her gün 110 defa “Yâ Aliyyü Celle Celalühü” okuyup onların ıslahını isteyerek dua ederse,duası kabul olur ve Allah ahlakları düzeltir….


   Kaynak:Arif Pamuk(Esma-i Hüsna Şerhi)


   Size sürekli zararı dokunan, eziyet eden, gıybetinizi yapan, iftira atan, çevrenizi kirleten, huzurunuzu kaçıran, hasetlik eden, üstünüze halı kilim sofra bezi vs. silkeleyerek evinizi kirletip size sürekli iş çıkaran kötü komşudan kısa zamanda kurtulmak için:


   Hergün 99 defa ''Hasbünallahu ve nimel vekil'' okuyup bitince ''Hasbünallahu ve nimel vekil nimel mevla ve nimen nasir'' derseniz,
   O komşuyu kısa sürede Allah öyle bir cezaya çarptırır ki, şaşırıp kalırsınız. Yeriynen yehsan oldu derler ya, nereye gitti, ne duruma düştü siz bile şaşırıp kalırsınız, tesiri o kadar fazladır.


   Biz istemeyiz kimseye bişey olmasın, ama bazen o kadar bunaltıyorlarki insanı. Allahtan yardım istemekten başka çare bulamıyoruz.
   Şu duayı da yukardaki duayla birlikte okuyabilirsiniz yada hangisini tercih ederseniz onu okuyun.   Kötülük gördüğünüz insanların hepsine hergün 75 defa ya Müntekim ya Allah okuyup, ardından da ya zül celali vel ikram derseniz ve kötülük gördüğünüz kişilerin isimlerini sayarsanız, Yüce Allah onlara en kısa zamanda hakettikleri cezayı verir.
   2-EŞ ŞEHİD esmasını 319 kere okuyup ey herşeye şahit olan Allah ım bana zulmeden .............kulundan hakkımı al diye dua edilir.Çok tesirlidir.

   EL-CEBBAR: İstediğini yapan, mutlak hüküm sahibi olan, azameti karşısında her mevcudun küçük ve zelil kaldığı Allah demektir. Bu esmayı çalışanlar çok korkunç derecede heybetli olurlar. Üzerlerinde öyle bir heybet oluşur ki cinler ve insanlar hatta vahşi hayvanlar bile bu heybetten titrer çekinirler. Özellikle cinni ve insi düşmanları zelil perişan etmek için bu ad birebirdir. Bu esmaya devam edenlere hiçkimse bir kötülük dokunduramaz. Yapmaya kalkışırsa korkunç bir felakete uğratılır. Bu esmaya devam edenin düşmanları birer birer dostluk mesajları vermeye başlarlar. Esmayı zikredenden korkup çekinirler. Bu esmayı çalışanların emrine girmek için bütün yaratılmışlar can atarlar. Onun sözünü dinler ve yerine getirirler. Tutuklu olanlara, hapiste yatanlara bu ad bir kurtuluş vasıtası olabilir. Bu adın cezbesine ulaşanlar kime dikkatlice bakıp nazar etseler düşmanlarını felakete uğratırlar. Kendilerine cinniler tasallut olan kimseler bu adı anarlarsa cinnilerin iflahı kesilir. Esmaya devam edildikçe cinniler yanıp kahrolurlar. Tasallut oldukları insanı terkederler. Ebcetsel sayı değeri: 206/42436 yA CEBBAR esmasını çekebilirsiniz.heybetli görünmek,düşmanınıza size zarar vermemesi için korkuvermek adına... bir de
   YA MUAHHİR 846 adet okuyabilirsiniz zararlı kişileri uzaklaştırmak adına...


   Gerçekten mağdursan, gerçekten haklıysan, abdestli olarak günde 3 kere tebbet süresi okuyup ve ".... isimli komşumun ses yapmasına, bana zulmetmesine izin verme, sen ..... isimli komşumun tebbet ile hükmünü ver ya Rabbim" diye dua edin, ama asla beddua etmeyin ... Zamanla ya sana karşı birşey yapamazlar Allah'ın izni ile ya da kendi dertlerine düşerler... (Şüphesiz Rabbim doğrusunu bilir) ama muhakkak duanızda "tebbet ile hükmünü ver" deyin..

   Ebü'd-Derda(r.a)'dan rivayet edilmiştir: Allah'ın Rasulü(s.a.v) bize ikindi namazını kıldırırken önünden bir köpek geçti.Köpek adımını atar atmaz öldü.Peygamber Aleyhisselam:''Bu köpeğe kim beddua etti'' diye sorunca bir adam; Ben ey Allah'ın Rasulü dedi.And olsun ki sen Allah'a İsm-i A'zam ile dua ettin.O isim ki,onunla Allah'a başvurulduğunda kabul eder,istendiğinde de verir.''söyle bakalım ne söyledin''diye sordu.
   Şöyle dedim:''Allahümme inni es'elüke bi enne lekel hamde la ilahe illa entel emanü bediy'us semavati vel erdı ya zel celali vel ikrami ekfina hazel kelbe bima şi'te*'' manası:Allah'ım senden şununla diliyorum.Hamd sana mahsustur.Senden başka ilah yoktur.Mennan'sın,göklerin ve yerin yaratıcısısın.Ey Celal ve ikram sahibi,bu köpeği dilediğin gibi yap ve bizi kurtar''
   Arkadaşlar bu dua içerisinde geçen ''kelben''kelimesi köpek manasını taşıyor,öyleyse bu kelimeyi komşu kelimesiyle değiştirip bu duayı okuyabilir ya da Türkçe olarakta yine okuyabilirsiniz...


   Bir kimse bir zalimden veya hased eden, kin güden birisinden korksa "Yâ Müzil" ismini 75 kere okusa daha sonra secde eylese ve secde de "Allahım beni filan kişinin şerrinden emin eyle, koru" diye dua ederse Allahü teala onu o adamın şerrinden korur.

   Zalim veya istemediğin birini evden kaçırmak için şu duayı bir sefer okuyun:

   “Se yühzemü’l-cemu ve yüvellüne’ddübür.be-li’ssaetü mev’idühüm ve’ssaetü edhe ve emer


   İstemediğin birini kendinden uzak bir yere yollamak ve onun zarar-zulmünden kurtulmak için 1378 kere:KALE HAZA FİRAKU BEYNİ VE BEYNEK (bu benimle senin aranda bir ayrılıktır ) duası okunduğu takdirde istenmeyen kişinin def edilmesine vesile olacaktır.


   İstenmeyen kişinin ismiyle niyet edilip 9 defa Fil suresini okunur.
   El-Vâhıdü, Allahü Er Rahmân Er Rahıym , Er Raûf ,El Gafûr ,El Hannân El Mennân El Kerîm Züttavl ,Zül Celali Vel İkrâm : bu isimler herhangi bir şeyden korkan,sakınana ve herhangi bir bağlantıdan esaretten hapislikten kurtlulmak istenen isteyen kimseler için sığınılacak ve Cenabı Haktan yardım ve kurtuluş istenecek en kuvvetli vasıtadır.... herkes okuyabildiği kadar okumalı en az 3-5-7 kez olmadır günlük farklı miktarda okumak isteyenler için sayı arttırılması daha iyi olur (ihtiyaç halindeyken günlük 21 çok çok faydalıdır) Latife:bazı veliler Cenabı Hakkın isimlerini farklı bir tertibe tabi tutmuşlar bu tertibde Latifeler ismini vermişler oldukça güçlü olmakla beraber ne konuda yardım istenirse en güçlü dua biçimidir(çokça tecrübe olunmuştur)   Bu isimler mülk ve melekût alemi ile kadere ait sırların manasını içide bulundurur Gerek Alem-i ulviden gerekse alem-i süfliden gelebilecek her türlü bela ve kazalara karşı bu isimler siper olan isimlerdir.bir kimse haram yemediği halde bu isimlerin zikrine devam ederse bizzat zikreden kendinde çok büyük manevi gelişmelere şahit olur ,idrak isimlerinin içerisinde gizlidir ,fakat dikkat edilmesi gerekn nokta bu gelecek olan her türlü lutfu kendinden değil Cenabı Hakkın bir ihsanı olarak görmelidir ve şarttır.böyle yapan bir kimseye tüm varlıklar hayranlık ve teslimiyet gösterir ve zikre devam edenden ilgisini kesemezler,bir kimse bir zalimin şerrinden çekiniyorsa ve bu isimlerle dua da bulunursa en kısa zamanda Cenabı Hak o kimsenin zulmune son verir okunan kişi buna mecbur kalır ve mazlum kimse korktuğuyla karşılaşmaz bu isimler karşılığı en hızlı alınan isimlerdendir dua ve niyazda çok kuvvetlilerdir okuyanın ne isteiği varsa Allahın izniyle yerine gelir.

   el Muhyî ,el-Mümîtü, el-Kâbıdu,el-Bâısü,el-Vârisü,eş-Şâfî,el-Berru, el-Evvelü,el-Âhıru ,ez-Zâhiru,el-Bâtınü,el-Kuddûsü,Lem yelid ve lem yûled ve lem yekün lehû küfüven ehad.

   herkes okuyabildiği kadar okumalı en az 3-5-7 kez olmadır günlük farklı miktarda okumak isteyenler için sayı arttırılması daha iyi olur (ihtiyaç halindeyken günlük 21 çok çok faydalıdır)   Adamı biri İmam Hasan (as) yanına gelerek kötü bir komşusu olduğunu ve kendisini rahatsız ettiğini söyledi. Bunun üzerine İmam (as) şöyle buyurdu: Akşam ve yatsı namazlarını kıldıktan sonra iki rekat namaz kıl ve bu namazın ardından şöyle de:
   Ya Şedidel milhal, ya aziz, ezlelte bi izzettike cemia ma halagte ikfini şerre fulanın bi ma şi't.

   Anlamı:
   [Ey intikamı şiddetli olan , ey yücelik / izzet sahibi; yarattığın her şeyi izzetinle zelil ettin (Alçalttın); (o halde) falan kimsenin şerri karşısında dilediğini yaparak bana yet.]
   Not: Burada `Falan Kimse` yerine o şahsın ismi söylenmelidir.   Düşmandan Korunmak İçin
   Hz. Peygamberden nakledilen bir hadiste şöyle buyurulduğu söyleniyor:

   Her kim "Kevser" suresini yazıp kendisiyle taşırsa düşmanlardan güvende kalır, onlara galip gelir ve onlardan gelen her türlü zararı def eder.[1]


   Düşmanın Şerrinden Korunmak için
   Hz. Peygamber düşmanların zarar ve tehlikesinden korunmak için bu ayeti tilavet ederdi:

   "Veceelna alâ gulûbihim ekinneten en yefgahuhu ve fî azânihim vagran ve iza zekerte rabbeke fil-Kur'âni vahdehu velev alâ edyarihim nufura."[2]


   Zalimlerin Zulmünden, Düşman Ve Şeytanın Şerrinden Korunmak İçin
   Cuma akşamı yatsı namazından sonra bu iki ayeti yazıp üzerinde taşımalıdır.

   "Ve sâriu ilâ mağfiratin min rabbikum ve cennetin arzuh'as-semavâti ve'l-arzi uiddet li'l-muttagîn. Ellezîne yunfigûne fi's-serrâi ve'z-zarrâi ve'l-kâzimîne'l-ğayz ve'l-âfîne ani'n-nâs vallhu yuhibb'ul-muhsinîn."[3]


   Yanına Sevmediğin bir insan gelip oturup seni rahatsız eder ve kalkıp gitmezse aşağıdaki ayet okunur ve hissettirmeden o anlayışsız kişinin yüzüne doğru üflenirse hemen kalkar gider..

   BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

   TEZRUHÜR RİYAHU VE KANELLAHÜ ALA KÜLLİ ŞEY İN MUKTEDİRAN RABBENEKŞİF ANNEL AZABE İNNA MÜ MİNUN YEVMEİZİN YESDURÜN NASÜ EŞTATEN İNFİRU HİFAFEN VE SİKALEN amin 1 defa okumak yeterlidir ..

   derlemedir

 2. 2 kişi ♥ Sinemm ♥ üyemize teşekkür etti:
  AYSEM (07-09-2013),ZeynepNazlı (07-09-2013)

 3. #2

  Deneyimli Üye


  Sevdaseli

  ZeynepNazlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13.June.2013
  Yaş
  39
  Mesajlar
  1.343
  Ettiği Teşekkür
  1.547
  1.110 mesaja 3.081 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  66

  Standart

  Rabbim kötü insanlarla karşılaştırmasın inşallah paylaşım için teşekkürler canım

 4. 3 kişi ZeynepNazlı üyemize teşekkür etti:
  ♥ Sinemm ♥ (07-09-2013),AYSEM (07-09-2013),yagmurada (07-09-2013)

 5. #3
  Sevdaseli
  YÖNETİM
  AYSEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  20.November.2010
  Mesajlar
  73.734
  Ettiği Teşekkür
  83.031
  39.937 mesaja 100.099 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  100

  Standart

  Rabbim iyilerle karşılaştırsın, teşekkürler Sinamcan
  yagmurada likes this.

 6. AYSEM üyemize teşekkür edenler:
  yagmurada (07-09-2013)

 7. #4

  Deneyimli Üye


  Sevdaseli

  yagmurada - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  6.April.2013
  Mesajlar
  2.454
  Ettiği Teşekkür
  10.037
  2.152 mesaja 5.883 teşekkür aldı
  Tecrübe Puanı
  124

  Standart

  Zalimlerin Zulmünden, Düşman Ve Şeytanın Şerrinden Yüce Rabbim hepimizi korusun inşallah
  Bizde ‘Öz güven’den ziyade, ‘Allah’a güven’ var…
  Ondandır kimi zaman suskun kalışımız…..Sayfa 1/2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 09-08-2016, 10:43 AM
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-05-2013, 06:10 PM
 3. Göz Ağrısına Karşı Okunacak Dua, Göz Ağrısına Karşı Okunacak Dualar, Göz Ağrısına Karşı Okunması Gereken Dualar
  By Börtüböcek in forum Prayers , Times , Verses And Hadith , Dualar , Süreler , Ayetler Ve Hadisler
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 03-20-2012, 10:26 PM
 4. Sevgi, Muhabbet için okunacak dua, sevgi için hangi dua okunmalı, dualar, kuranı kerimden dualar, ayetler, sureler
  By ♥ Sinemm ♥ in forum Prayers , Times , Verses And Hadith , Dualar , Süreler , Ayetler Ve Hadisler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-05-2012, 06:28 PM
 5. Günün Belli Saatlerinde Okunacak Dualar, peygamber efendimizin evden çıkarken okuduğu duâsı, Yatarken Okunacak Dua, Tevbe İstiğfar Duâları
  By Börtüböcek in forum Prayers , Times , Verses And Hadith , Dualar , Süreler , Ayetler Ve Hadisler
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 11-12-2011, 07:20 AM

Bu Konudaki Etiketler

2015 en güzel cuma e kartları, 2015 en yeni islami gifler, 2015 en yeni islami resimler, 2015 hayırlı cumalar e kartları, 2016 cuma dileklerı, 2016 cuma e kartları, 2016 cuma günü gifleri, 2016 cuma günü mesajları, 2016 en yeni cuma e kartları, 22 temmuz 2016 cuma, alâk suresi 3, allah, allahim bu cuma gunu, anamted bouquet rose, animated rose, anlamlı cuma mesajları, anlamılı dualar, arapca yazalı beyaz gül arapca yazılı pembe gül, arapca yazılı güller, arapca yazılı kırmızı gül, ayetler ve hadi, ayetler ve hadisler, ayetlerimiz, bembe gül tek pembe gül, beyaz gül, bir dilek tut, biz de bunu ona bağışladık, bouguet, bouquet (png) rose, bouquet red rose, buket beyaz gül, buket ebruli gül, buket kırmızı gül, buket pembe gül, buket sarı gül, c cuma günü gifleri, çok güzel sözlerin yazılı güller, cuam sözleri, cuma, cuma akşamında okunacak dualar, cuma dilekleri, cuma duası, cuma gecemiz mübarek olsun..., cuma gecesinde ibadet, cuma günü cep mesajları, cuma günü dilekleri, cuma günü e kartları, cuma günü e-kartlarıumanız mübarek olsun, cuma günü kutlama kartları, cuma günü kutlamaları, cuma günü kutlaması, cuma günü okunacak dualar, cuma günü resimli mesajlar, cuma günü sözleri, cuma günü tebrik kartları, cuma günün duaları, cuma günün güzelliği, cuma gününde duâ, cuma gününe ait sms sözler, cuma gününe özel, cuma gününe özel yazılar resimler, cuma gününüz hayırlara vesile olsun, cuma ile ilgili hikayeler, cuma kutlama, cuma kutlama mesajları, cuma kutlama mesajları resimleri, cuma kutlama sözleri, cuma merajları, cuma mesajlari, cuma mesajları, cuma mesajları 2012, cuma mesajları 2013, cuma mesajları cep, cuma mesajları facebook, cuma mesajları foto, cuma mesajları fotoğrafları, cuma mesajları resimli, cuma mesajları resimli 2012, cuma mesajları sms, cuma mesajı resmi, cuma namazı, cuma resimleri facebok, cuma resimli sözler, cuma soz ler, cuma sures », cuma suresi, cuma sözleri, cuma tebrikleri, cuma yazılı sözler, cumalar, cumalar hayırlı, cumamız mubarek olsun, cumaniz ve feceniz mübarek olsun, cumanız, cumanız hayırlı olsun, cumanız hayırlı olsun sevdaseli, cumanız mubarek olsun, cumanız mubarek olsun yazıları, cumanız mübarek olsun, cumanız mübarek olsun kartları, cumartesi duası, cübbeli ahmet hoca regaib kandili, demet beyaz gül, demet ebruli gül, demet gül, demet kırmızı gül, demet pembe gül, demet sarıgül, dini animasyonlar, dini bilgiler, dini cuma günü kutlama mesajları, dini flash, dini gifler, dini hikayeler, dini konular, dini resimler, dini soru ve cevaplar, dini yazılı beyaz gül, dini yazılı güller, dini yazılı kırmızı gül, dini yazılı pembe gül, dini yazılı sarı gül, dua, dua ile hayırlı nurlu cumalar hürmetine gönder gökyüzüne, dua ile kalın inşallah, dua vakti, dua yazılı güller, dualar, dualarım, dualarımız, ebruli gül, eceli geldiğinde hiçbir kimseyi asla ertelemez, ellerin mevlaya açıldığı cuma günü dualarımızın kabul olması dileği ile, en güzel cuma akşami dilekleri, en güzel cuma mesajlari, en güzel cuma resimleri, en güzel dini güller, en güzel dualar, en makbul dilekler, en yeni cuma duaları 2015, en yeni cuma günü kartları, ey insanlar! rabbinize karşı gelmekten sakının, facebookta en çok paylaşılan cuma dilekleri, good bouquet, günca gül, günlük tesbihat duaları, günün ayet ve hadisi, güzel söz yazılı beyaz gül, güzel söz yazılı kırmızı gül, güzel söz yazılı mavi gül, güzel söz yazılı sarı gül, güzel sözler yazılı güller, hac suresi 1. ayeti, hadis yazılı beyaz gül, hadis yazılı kırmızı gül, hadis yazılı sarı gül, hadisi şerifler ve ayetler, hadislerimiz, hadislerimiz ve dualarımız, hareketli işıltılı cuma kutlama kartları, hayirli cumalar, hayirli cumalar sozleri, hayirli cumalar sözler, hayırlı, hayırlı cumalar, hayırlı cumalar dilekleri, hayırlı cumalar e kartları, hayırlı cumalar gifleri, hayırlı cumalar kartları, hayırlı cumalar mesajları, hayırlı cumalar olsun, hayırlı cumalar resimli mesajlar, hayırlı cumalar sözleri, hayırlı cumalar tebrik hareketli kartlar, hayırlı cumalar yazıları, hayırlı cumar duası, hayırlı cumlar, hayırlı günler, her vaktiniz hayr olsun, hereketli kuran yazılı güller, herkese, herkeze hayırlı cumalar, ilahiler, inanç, islami yazılı güller, istemediğin birine okunacak dua, iyi cumalar resimleri, işlerin açılması için dua, işyeri için okunacak dualar, kandil duaları, kandil mesajları, kandili vaazı, kapalı kapıları açmak için dua, kapalı kapıların açılması için dua, keyif sözleri, kur'an hatim okuma, kur'an Öğrenme, kur'an'ı kerim, kurani kerim meali, kuranı kerim, kırmızı cuma e kartları, kırmızı cuma günü gifleri, kırmızı gül, kızıl gül, kötü arkadaşa okunacak dualar, kötü komşuya karşı dua, merhamet, mevlüt duası, mubarek, mubarek cumanız kutlu olsun, mubarek gün cuma yazıları, mübarek cuma mesajla, mübarek cuma mesajla | cuma duası, mübarek gün ve geceler, münâfikûn suresi 11, ney müzikleri, nusret duası okunuşu, nusret duası türkçe meali, oku! senin rabbin en cömert olandır, olsun, pembe gül, peygamber efendimize gül, peygamberler ve peygamberimiz, prayers, pırıltılı dua yazılı güller, regaib, regaib duaları, regaib duası, regaib gecesi duası, regaib kandili, regaib kandili anlamı, regaib kandili hadisi, regaib kandili hutbesi, regaib kandili kutlama, regaib kandili mesajı, regaib kandili ne zaman, regaib kandili nedir, regaib kandili sms, regaib kandili sözleri, regaib kandili vaaz, regaib kandili'ni nasıl geçirmeliyiz hazreti muhammed, regaib kandilinde ne yapmalı?, regaib kandilinde yapılması gerekenler, regaib kandilinin anlamı, regaib kandilinin önemi, regaib namazı, regaip kandil, regaip kandili anlamı, regaip kandili cep telefonu mesajı, regaip kandili mesajı, regaip kandili nedir, resimli cep cuma mesajları, resimli cuma kutlama mesajları, resimli cuma sözleri, resimli hayırlı cumalar, romance buket gül, romance rose, romanse blue rose, romanse buket rose, romanse red rose, romantik buket güller, romantik demet güller, romantik gül, romantik kirmizi güller, romantik sarı güller romantik beyaz güller, romantık tek güller, sâd suresi 25. ayeti, sarı gül, sevdaselim.net için yapılan özel e kartlar, simli allah yazılı güller, simli dua yazılı güller, simli kuran yazıl güller, siyah gül, süreler, tek ebruli gül, tek gül, tek sarı gül, times, usret duası, verse and the hadith of the day, verses and hadith, yeni cuma kutlama kartları, ısıltılı dua yazılı güller, zalim insanlara karşı okunacak dualar

Etiket Bulutu Ana Sayfası

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Genel Genel

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0